AF REHAB - REHABILITAČNÉ A VZDELÁVACIE CENTRUM BRATISLAVA

recepcia@afrehab.sk | +421 948 446 652  

Blog

Potreba preventívnych kontrol u detí vo veku 8 – 12 týždňov

Potreba preventívnych kontrol u detí vo veku 8 – 12 týždňov

Práci s deťmi sa venujem už dlhé roky a veľmi často sa v ambulancii stretávam s rodičmi, ktorí posielame na rehabilitáciu so svojim dieťatkom alebo prichádzajú sami od seba. Žiaľ, niekedy už je za päť dvanásť alebo aj päť minút po dvanástej. No a vtedy prichádza tá istá otázka. "Prečo nám to nikto nepovedal? Veď chodíme na kontroly a nikto nám nič také nenaznačil." Na ich otázku, častokrát nemám odpoveď a, keď mám, nie je vhodné ju povedať.

Ako správne sedieť pri práci z domu - homeoffice

Ako správne sedieť pri práci z domu - homeoffice

Súčasná doba poznačená pandémiou nám moc nenahráva v uzdravovaní si svojho pohybového aparátu a sme odkázaní sa doma častokrát hrbiť nad notebookom a stolom, ktorý nie je v ideálnom nastavení. Z toho postupne vznikajú rôzne ťažkosti a boliestky.

Vývoj dieťaťa od narodenia až po zdravú chôdzu. 3. časť - globálny model 3 mesiace

Vývoj dieťaťa od narodenia až po zdravú chôdzu. 3. časť - globálny model 3 mesiace

Bábätko rastie ako z vody a dni ubiehajú rýchlo. Prešli prvé 3 mesiace a dnes si popíšeme ďalšie dni fyziologického – zdravého vývinu vášho bábätka. Popíšeme si, čo všetko sa udeje v období 3. mesiaca života. Vo všeobecnosti si na začiatok musíme povedať, že z pohľadu fyzioterapie sa do 6 mesiacov života popisuje vývoj samostatne v polohe na chrbte a v polohe na bruchu. Preto aj my budeme hodnotiť dieťatko z dvoch polôh.

 

Vývoj dieťaťa od narodenia až po zdravú chôdzu. 2. časť - globálny model - poloha šermiara (4. - 8. týždeň)

Vývoj dieťaťa od narodenia až po zdravú chôdzu. 2. časť - globálny model - poloha šermiara (4. - 8. týždeň)

Bábätko rastie ako z vody a dni ubiehajú rýchlo. Prešli prvé 4 týždne a dnes si popíšeme ďalšie dni fyziologického – zdravého vývinu vášho bábätka. Popíšeme si, čo všetko sa udeje v období medzi 4. až 8. týždňom života. Vo všeobecnosti si na začiatok musíme povedať, že z pohľadu fyzioterapie sa do 6 mesiacov života popisuje vývoj samostatne v polohe na chrbte a v polohe na bruchu. Preto aj my budeme hodnotiť dieťatko z dvoch polôh.

 

Vývoj dieťaťa od narodenia až po zdravú chôdzu. 1. časť - novorodenecké obdobie (0 - 4 týždne)

Vývoj dieťaťa od narodenia až po zdravú chôdzu. 1. časť - novorodenecké obdobie (0 - 4 týždne)

NOVÝ SERIÁL O VÝVOJI DIEŤAŤA !!! Jednotlivé fázy vývoja dieťaťa od narodenia až po zdravú chôdzu (mesiac po mesiaci)

V novom roku vám prinášame seriál o vývoji dieťaťa od narodenia až po samotnú bipedálnu lokomóciu – teda  zdravú chôdzu. Popíšeme si v jednotlivých dieloch – vývojových štádiách, čo je to správny fyziologický vývoj, aké sú najčastejšie odchýlky od správneho vývoja v jednotlivých štádiách a kedy treba vyhľadať odbornú pomoc.

10 dôležitých rád predtým, ako začnete cvičiť  metódou SPS (SM-systém)

10 dôležitých rád predtým, ako začnete cvičiť metódou SPS (SM-systém)

  1. Vyhľadajte špecializované pracovisko metódy SPS/špecialistu na metódu SPS
    AF REHAB, s.r.o., so sídlom v Bratislave je jediné špecializované pracovisko na metódu SPS (SM-systém) na Slovensku. Všetci naši fyzioterapeuti si prešli všetkými kurzami metódy SPS a majú veľa pracovných skúseností s metódou a jej aplikáciou pri rôznych diagnózach. Samozrejme, za tie roky sme na Slovensku a v Čechách vyškolili množstvo odborníkov, a preto odporúčam vyhľadať si na webových stránkach metódy toho svojho terapeuta, ktorý je vám najbližšie. Poprípade môžete kontaktovať nás, a my vám toho TOP vo vašom okolí odporučíme.
Ako rozlíšiť torticollis od šikmého krku a ako prebieha liečba?

Ako rozlíšiť torticollis od šikmého krku a ako prebieha liečba?

Často sa vo svojej praxi stretávam s mylným vysvetlením si diagnózy torticollis, hlavne u detí tesne po pôrode. Zväčša sú hneď na začiatku deti neprávom zaškatuľkované touto diagnózou, a nie vždy oprávnene. Čo je teda fyziologická predilekcia, šikmý krk a čo torticollis? Všetko to závisí od včasnej a kvalitnej diagnostiky a samozrejme rehabilitácie...

Mgr. Andrej Foltýn

Fyzioterapii sa venuje 20 rokov, je zakladateľom rehabilitačného a vzdelávacieho centra AF REHAB. Zúčastnil sa na zimnej olympiáde v Pchjongčchangu 2018, mnohých MS s hokejovou reprezentáciou a taktiež mnohých ME a MS s atlétmi. Pravidelne spolupracuje so slovenskými hokejovými a atletickými reprezentáciami. Na Slovensko priniesol liečebnú metódu SM systém. 
Detskej neurológii - Vojtovej metóde sa venuje viac ako 10 rokov.


Naši partneri

Spiral Stabilization
AŠK Slávia Trnava
P+P Partner

AF REHAB, s.r.o., Račianska 66, Bratislava
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel.: +421 948 446 652

© 2020 AF REHAB, s.r.o. | Rehabilitačné centrum Bratislava | Ochrana osobných údajov | Pravidlá súťaží